Виробництво прес форм стало невід’ємною частиною сучасного виробничого процесу і створення прототипів. Налагодити дрібносерійне виробництво виробів сьогодні без прес-форми представляється неможливо і досить затратно.

Прес форма це

Прес форма – високотехнологічне і складний пристрій, що застосовується для створення виробів з металу, пластмаси, полімерів, гуми шляхом лиття або видавлювання.

Виготовлення прес-форм здійснюється на основі технологічного процесу – лиття під тиском. При запуску серійного виробництва продукції прес форми сьогодні це необхідність.

Складові частини прес-форми

  1. матриця – статичний елемент прес-форми, що відповідає за дизайн зовнішньої поверхні виробу. Матриця з’єднується з каналом, куди і здійснюється подача матеріалу під тиском.
  2. пуансон – рухома частина пристрою, що відповідає за внутрішню поверхню виробу і тиск. Саме з пуансона знімається готова модель вироби.
  3. формує порожнину – порожній простір усередині самої прес-форми, точно повторює геометрію пристрою, це та частина пристрою, в яку під тиском подається матеріал.
  4. лінія роз’єму – область з’єднання пуансона і матриці. Лінія роз’єму може бути представлена однією площиною. У більш складних прес-формах площину може бути розділена на кілька частин, в залежності від складності конфігурації пуансона і матриці.

Види прес-форм

Залежно від призначення прес-форми ділять на:

  1. Для масового виробництва . Такі форми виготовляють з дуже міцних металів, в зв’язку, з чим довгий час зберігають свої властивості при масовому виробництві. Коштують вони досить дорого. Металеві форми придатні для здійснення лиття під великим тиском.
  2. Для дрібносерійного виробництва . Якщо прес-форму планується використовувати для дрібносерійного виробництва, то матеріалом для її виготовлення може бути силікон, дерево, поліуретан, пластик, алюміній, акрил і ін. Все залежить від виду вироби, для виробництва якого будемо використана форма.

Залежно від матеріалу, з якого будуть відливатися вироби розрізняють такі види прес-форм: прес-форми для лиття скла, пластмас, металів, гуми, полімерів, силіконові форми .

Етапи створення прес-форми

1 етап побудова 3d моделі вироби на базі таких графічних продуктів як 3DMAX, ProEngineering, SolidWork.
2 етап – 3д візуалізація – створення 3д-рендери для узгодження форми, матеріалу, кольору майбутнього продукту;
3 етап – виготовлення прототипу – створення 3d моделі вироби для внесення остаточних виправлень в прес-форму;
4 етап – виробництво прес форми, шляхом друку на 3д-принтері, 3д фрезерування або гравіювання;
5 етап – коригування виготовленої форми за допомогою фрезерного верстата з ЧПУ.
6 етап – серійне виробництво виробів і контроль якості створеної прес-форми.

Переваги застосування прес-форм

До основних переваг використання прес-форм відноситься:

  1. безвідходність виробництва . Відходи витратного матеріалу зводяться до нуля. При виробництві виробів із застосуванням форм, в неї акуратно заливається матеріал вироби, що заповнює форму. По закінченню процесу полімеризації з прес-форми вже витягується готовий виріб.
  2. Висока продуктивність . Процес виготовлення нового виробу займає значно менше часу, ніж традиційна обробка матеріалів за допомогою шліфувального і ріжучого інструментів.
  3. Чи не потрібність обробного устаткування . Готові вироби, отримані за допомогою прес-форм, не потребують обробки поста поверхні, країв і граней.

Головні недоліки виробництва та застосування прес форм – це висока вартість виготовлення форми і тривалий час її створення. Ці недоліки часто ставлять під сумнів доцільність використання прес форм при виробництві невеликих партій продукції. Однак для масового виробництва специфічних і складних деталей, де головний фактор виробництва – час, прес-форми просто незамінні.

компанія KLONA – це проектування прес форм і виготовлення прес форм в Харкові, налагоджує ваше дрібносерійне виробництво. Наші фахівці підберуть для вас максимально вигідний варіант реалізації проекту, не залежно від того що це створення одиничного екземпляра або ж виробництво цілої партії продукції.