У статті ми розповімо про основні технологіях виготовлення пластикових виробів і допоможемо вам вибрати найбільш підходящий для ваших цілей метод.

сьогодні технологія виробництва пластмасових виробів доступна не тільки великим промисловим компаніям з величезними тиражами, а й звичайним людям, винахідникам і бізнесменам. Технології виробництва дозволяють створювати пластикові деталі або корпусу для будь-яких виробів в будь-якій кількості, що відкриває нові простори для винахідництва, творчості чи бізнесу. Наприклад, в минулій статті ми писали про виробництво корпусів для квадрокоптера як готової бізнес-ідeе , Яку практично ніхто не займається в Україні.

існує три технології виготовлення пластикових виробів. Всі ці технології дозволяють створювати високоякісні вироби з пластику, але мають деякі відмінності . Розглянемо детальніше кожну з технологій, її переваги, недоліки і сфери застосування. Наша стаття допоможе вам вибрати технологію виробництва пластмасових виробів конкретно для вашого випадку.

Виробництву пластикового корпусу передує створення 3 D-моделі . Детальніше про послугу моделювання корпусів для приладів Ви можете дізнатися тут .

Технологія виробництва пластмасових виробів за допомогою 3D-друку

Сьогодні технологія 3D-друку придбала неймовірну популярність не тільки в світі, але і в Україні. За допомогою 3D-принтера можна порівняно швидко отримати готовий виріб і використовувати його в якості прототипу, для виставки або презентації, в науковій діяльності при моделюванні різних процесів. Роздруковані вироби дозволяють повністю оцінити функціональність майбутнього пластикового корпусу без істотних витрат на запуск багатосерійного виробництва. З цієї точки зору технологія виробництва пластмасових виробів за допомогою 3D-друку є незамінним засобом для оцінки рентабельності продукту. До того ж, на цьому етапі можна легко помітити вади або недоліки функціоналу предмета і переробити 3D-модель.

3d принтер

Найбільш поширеним методом 3D-друку є FDM технологія . Цей метод використовується практично у всіх сферах виробництва. Друк здійснюється пошарово шляхом надходження матеріалу (полімерної нитки) в сопло-дозатор. FDM технологія повинна обмежуватися сумою принтера, але можливе створення декількох деталей вироби з їх подальшим склеюванням. При використанні цієї технології необхідно створювати спеціальні підпірки, якщо у виробі є великі кути нахилу. Після друку ці підпірки прибираються. Крім того, широко застосовуються технології SLS (Лазерне спікання порошку) і SLA (Лазерне спікання рідкого фотополімеру). Залежно від використовуваних матеріалів, є можливість отримання корпусу з різних видів пластику будь-якого кольору.

Звертайтеся в компанію KLONA за послугою 3 D-друку . Ми допоможе вам підібрати найбільш підходящий спосіб 3D-друку, виберемо матеріал, який підійде для вашого вироби, і обладнання для реалізації вашого проекту.

3D-друк відноситься до штучного виробництва пластикових виробів, так як є ідеальним варіантом виробництва корпусів або деталей в маленькому тиражі (до 20 шт.).

Переваги виробництва виробів шляхом 3D-друку

 1. Немає підготовчих етапів : Відразу після отримання 3D-моделі, її можна відправляти на друк в принтер.
 2. Дуже простий метод, який не вимагає додаткового обладнання.
 3. Дозволяє домогтися досить високої точності вироби , Яка залежить від застосовуваного принтера.
 4. Великий вибір матеріалів і методів друку дозволяє реалізувати будь-який проект.

Недоліки технології 3D-друку

 • низька продуктивність : Друк одного виробу може зайняти кілька годин, коли в інших методах виготовлення пластикових корпусів – від декількох секунд;
 • обмеженість за габаритами одержуваних виробів : Якщо корпус дуже великий і повинен бути цілісним, то 3D-друк може не підійти для такого запиту в зв’язку з обмеженими розмірами принтера.
Технологія виробництва пластикових виробів

При створенні пластикових корпусів дуже важлива розробка промислового дизайну вироби. Промислові дизайнери компанії KLONAсоздают максимально зручні і функціональні корпусу з точки зору технології виробництва і зручності використання. Рекомендації по дизайну корпусів ви можете дізнатися тут .

Технологія виробництва виробів з пластмас: лиття в силіконові форми

Цей спосіб відноситься до дрібносерійного виробництва і найкраще підходить для виготовлення невеликої партії виробів (від 20 до 1000 штук).

Для виготовлення силіконових форм необхідна майстер-модель – прототип майбутнього виробу. Як майстер-моделі можна використовувати готовий пластиковий корпус або надрукований на 3D-принтері.

Після отримання майстер-моделі можна приступати до виготовлення зворотного силіконової форми . За допомогою клейкої стрічки відзначаються лінії роз’єму форми і закриваються отвори. Усередині розміщується литниковая система для подачі силікону і монтується опалубка. Ця технологія виробництва пластмасового вироби складається в заливці високоякісного дегазованого силікону в опалубку , Всередині якої знаходиться прототип. Після цього відбувається застигання силікону і форму можна використовувати для серійного виробництва. Процес виготовлення силіконової форми становить приблизно добу.

Розігрітий пластик заливається в силіконову форму, де вакуумна середовище забезпечує видалення бульбашок газу і повітря, які утворюються при змішуванні пластика з розчинником. Після застигання пластика форма готова до наступної литві. можливо істотно підвищена cіть продуктивність за рахунок одночасно використання декількох силіконових форм.

Переваги методу лиття в силіконові форми

 1. Силікон ідеально повторює форму майстер-моделі, що дозволяє домогтися високої точності .
 2. Метод відрізняється порівняно невисокою вартістю при невеликих тиражах.

Недоліки використання силіконових форм

 • за допомогою однієї силіконової форми можна отримати до 20 готових виробів в залежності від її стійкості;
 • обмеженість за габаритами одержуваних виробів: силіконові форми використовують для отримання дрібних і середніх деталей (до 30-40 см);
 • невисока швидкість виробництва (Застигання пластика може становити кілька годин, що дозволяє отримувати всього 5-10 виробів з однієї форми в день);
 • обмеженість конструкції – мінімальна товщина пластикових виробів повинна становити 0,1 мм.

Литье в силиконовые формы

Технологія виробництва пластмасових виробів за допомогою лиття пластика під тиском

Цей метод підходить для багатосерійного виробництва (Від 1000 деталей) пластикових корпусів. При лиття пластика під тиском можна отримувати вироби складної конфігурації з різних матеріалів (Полімерів, металу та ін.). Технологія полягає в лиття розігрітого матеріалу під тиском в прес-форми.

Прес форма – це пристрій, що точно повторює конструкцію майбутнього виробу. Високий тиск необхідно для того, щоб пластик або метал заповнив усі маленькі отвори і поглиблення в прес-формі. Невід’ємним етапом виготовлення прес-форми є проектування прес-форм. Це набагато складніше, ніж створення силіконової форми.

послугу проектування прес-форми для вашого вироби ви можете замовити в компанії KLONA. Наші моделлера мають навички в проектуванні прес-форм для корпусів складної конфігурації. Детальніше про послугу читайте тут .

Прес-форми виготовляють з високоякісного металу на основі 3 D-моделі. Вони відрізняються високою довговічністю, міцністю і точністю. Прес-форми використовуються у всіх видах промисловості для отримання пластикових, металевих і інших ливарних виробів.

Переваги виробництва методом лиття під тиском

 1. Невисока собівартість виробів при великих тиражах.
 2. Немає обмежень в конфігурації пластикових виробів.
 3. Ідентичність всіх виробів і низький відсоток бракованих виробів.
 4. Довговічність прес-форм (Компанія KLONAпредоставляет гарантію на прес-форми на весь період співпраці).
 5. Одна прес-форма може виробляти необмежену кількість виробів (Будь-яку зношену деталь можна замінити новою). До того ж, існують багатомісні прес-форми , Які дозволяють виробляти десятки виробів за раз (наприклад, ковпачків для ручок).
 6. Висока продуктивність : Формування та охолодження одного корпусу відбувається менше ніж за одну хвилину (залежно від конфігурації може становити від 5 секунд). Детальніше про види прес-форм читайте тут .

Пресс-форма для литья под давлением

Недоліки технології серійного виробництва при виготовленні прес-форм

 • процес проектування прес-форм може займати кілька тижнів , Що істотно відтягує запуск виробництва;
 • виробництво і проектування прес-форми навіть для маленького пластмасового корпусу потребують великих витрат на старті виробництва .

резюме

Як резюме ми склали невеликий тест . Він допоможе вам просто вибрати необхідну технологію виробництва пластмасових виробів. За детальною інформацією звертайтеся до наших менеджерів.

Технології виробництва пластикових виробів

Замовити виробництво пластикового вироби ви можете в компанії KLONA. Ми надаємо весь спектр послуг для створення корпусів, деталей та приладів: від промислового дизайну і моделювання корпусу до налагодження виробництва за допомогою прес-форми.

Контактна інформація:

+38 (044) 338 88 02

hi@klona.ua