Вартість виготовлення пластикових виробів

Вітаю! Ми зустрілися на сайті «клонів», а значить у вас є бажання виготовляти вироби з пластмас, а у нас – можливість якісно це зробити.

Почнемо з головного.

Від яких факторів буде залежати вартість лиття пластмас:

  • Кількість необхідних виробів. Спосіб виробництва визначається тиражем продукції. Наприклад, при литті пластика під тиском виготовляється дорога металева прес-форма. Це збільшує витрати на початковому етапі. Однак, чим більше виробів проводиться з її допомогою, нижче стає собівартість продукту.
  • Матеріал вироби. Для кожного проекту підбираються термопластичні смоли з оптимальними характеристиками і доступною ціною.
  • Габарити кінцевого продукту. Розмір виробу впливає на витрату матеріалу, а також на вартість підготовчих робіт.
  • Складність геометрії вироби. Чим складніше конструкція продукту, тим вище буде вартість робіт.

Способи виробництва виробів з пластмас

Існує 3 способи виробництва пластикових виробів в залежності від тиражу:

В першу чергу при виборі способу виробництва пластмас фахівці компанії «клонів» орієнтуються на ваше технічне завдання, і вже потім – на тираж.

Способи виробництва виробів з пластмас

Метод 3D-друку. Один з найпоширеніших методів 3D-друку – моделювання методом пошарового наплавления на FDM принтері ( Fused Deposition Modeling). Технологія FDM має на увазі виготовлення тривимірних об’єктів за допомогою нашарування термопластиків. Використовується для створення прототипів і дрібносерійного виробництва.

Інші поширені методи 3D-друку:

  • стереолітографія (SLA-друк) – виробництво пластикових виробів з рідких фотополімерних смол. Затвердіння смоли відбувається за рахунок опромінення ультрафіолетом. Такий метод дорожче FDM-друку, але він в 7 разів точнішим.
  • Вибіркове лазерне спікання (SLS-друк) – метод спікання шарів порошкового матеріалу за допомогою лазерів високої потужності.
створення вироби

Малюнок. Створення вироби на 3D-принтері.

Лиття пластика в силіконову форму передбачає виливок деталей у вакуумі і дозволяє отримати точну копію оригінального об’єкта. Силіконові форми використовують в дрібносерійне виробництво.

Зварювальні роботи під тиском відбувається шляхом вприскування розплавленого полімеру в металеву форму з подальшим його охолодженням. Метод лиття використовують для великосерійного виробництва.

Методи виробництва виробів із пластику

Порівняємо методи на прикладі одного виробу. Ми розрахували вартість виробництва різними методами пластикового корпусу з габаритами 165 мм ⅹ 95 мм ⅹ 75 мм.

методи виробництва

Етапи виробництва виробів з пластмас

Лиття пластика як в силіконові форми, так і в прес-форми починається з проектування 3D-моделі продукту в CAD-програмах (SolidWorks, AutoCAD, FreeCAD).

Етапи виробництва виробів з пластмас

Малюнок. Розробка 3D-моделі в програмі AutoCAD.

Якщо майбутній продукт не має попередників і аналогів, 3D-модель розробляється грунтуючись тільки на вимогах технічного завдання.

Якщо ж вони не унікально, при проектуванні використовуються референс – еталонні зразки продукту.

Після створення 3D-моделі в цифровому вигляді, переходимо до виготовлення прототипу. Він допоможе оцінити функціональність розробленого вироби. На етапах прототипування зміни конструкції не тягнуть значних витрат.

Прототип пластикового вироби роблять на 3D-принтері.

Прототип пластикового вироби

Малюнок. Створення прототипу на 3D-принтері.

Виріб з 3D-принтера має шарувату поверхню. Якщо замовника задовольняє такий тип якості – залишок скромного тиражу друкується на принтері і проходить процедуру шліфування.

Якщо ж вимоги вищі або необхідно отримати більший обсяг продукції на виході – використовуємо методи лиття пластмас в форми. Розглянемо окремо дрібносерійне і багатосерійне виробництво.

прототипування

Дрібносерійне виробництво: лиття пластмас в силікон

При дрібносерійного виробництва застосовують лиття пластмас в силіконові форми . Для створення майстер-моделі прототип, надрукований на 3D-принтері, обробляють лаком і шкурят для отримання гладкої поверхні.

Майстер-модель наполовину занурюють в глиняну основу і заливають сумішшю силікону і затверджувача. Залиту форму на 24 години залишають в камері для дегазації і застигання.

В результаті отримуємо половину силіконової форми для лиття.

Дрібносерійне виробництво

Потім повторюємо процес і отримуємо другу половину. З’єднуємо два елементи форми, використовуючи каркас для жорсткості. Заливаємо силіконову форму поліуретаном, залишаємо в камері.

Дрібносерійне виробництво

Залежно від типу пластика час застигання становить від 4 до 24 годин.

Багатосерійне виробництво: лиття пластмас під тиском

При великосерійному виробництві самий ресурсозатратне етап – виготовлення прес форми з металу. Прес-форми довговічні і дають можливість отримувати вироби з високою точністю деталізації.

Зварювальні роботи під тиском

Малюнок. Металева прес-форма для лиття пластика.

В процесі лиття пластмаси подають в термопласт-автомат, де вони плавляться, гомогенізуються і під високим тиском впорскується в прес-форму. Спочатку матеріал твердне біля холодних стінок, потім – усередині тіла виливки.

Після охолодження прес-форма розмикається, виріб переходить на етап кінцевої обробки, а форма – на новий цикл лиття. Завершує цикл фінальна обробка деталі: відрізання ливника, фрезерування, нанесення soft-touch покриття.

Огляд матеріалів для лиття з пластмаси

Розглянемо типи матеріалів, що використовуються для лиття.

Для ЗD-друку, як правило, використовуються термопластики або композитні матеріали на їх основі. Найбільш популярні види: поліактід, полівініловий спирт, нейлон, імітатори металу.

Для лиття в силіконову форму використовуються поліуретани, які витримують температури від -60 ° С до +80 ° С.

Для лиття під тиском можна використовувати широкий асортимент матеріалів: від звичайних поліуретанів до поликарбонатов.

Тепер, коли ви знаєте теорію, але навіть не уявляєте, як втілити це на практиці – зробіть глибокий вдих і наберіть номер компанії «клонів».

Ми вам допоможемо. Із задоволенням.

Контактна інформація:

+38 (044) 338 88 02

hi@klona.ua