Лиття алюмінію в пісок застосовується, коли необхідно виготовити одиничний екземпляр вироби. Переваги такого методу полягають у тому, що він відносно недорогий, і при цьому досить точний.

Як відбувається лиття в пісок?

  1. Виготовлення форми з пінопласту . Для цього береться пінопласт, з нього знімається захисна плівка, і вимальовуються контури майбутньої деталі. Потім елементи деталі вирізаються по контурах і склеюються.
  2. розплавлення металу . Для отримання розплавленого металу можна використовувати різні дрібні деталі.
  3. створення форми . Для створення форми береться велика ємність, наприклад, відро. У нього засипається трохи піску. Потім вставляється пінопласт форма, до якої прикріпляється воронка для вливання розплавленого металу. Потім засипається решті пісок. Після цього необхідно змочити поверхню водою, щоб сформувати невеликий кратер навколо воронки. Це робиться для того, щоб захистити себе від гарячого металу.
  4. заливка металу . При заливці пінопласт випаровується, а метал займає його місце. При цьому пісок не встигає обсипатися, тому що даний процес відбувається миттєво. Тому алюмінієва деталь виходить досить точною.
  5. Витяг готового виробу . Після заливки потрібно дати металу трохи охолонути. А потім акуратно дістати готову деталь щипцями з піску.
  6. Шліфування. За допомогою напилка і наждачного паперу можна відшліфувати дрібні недоліки і надати формі більш привабливий вигляд.

За результатами виходить готове алюмінієве виріб з використанням всього лише пінопласту і піску.