Промисловий дизайн годинників – синергія креативу та функціональності. Для задоволення естетичних вимог користувача та збереження коректної роботи всіх механізмів потрібно розібратися в тонкощах створення бренду годинника.

На що звернути увагу при розробці конструкції годинника

Чинники, які впливають на промисловий дизайн годинника і здатні створити додаткові складності інженерам:

 • розробка механізму годинника;
 • міцність корпусу (захист від води/ударів/пилостійке покриття);
 • точність ходу;
 • можливість зміни ремінця;
 • ергономічність конструкції;
 • зручність управління (розуміти що навіщо);
 • додаткові функції.

Розробка механізму годинника

Існує кілька типів спускових механізмів годинника.

Промисловий дизайн годин
 1. Механічний годинник починає рухатися за допомогою спіралеподібної пружини, яка розкручується. Чим довша пружина — тим точніша робота та більший проміжок між підзаводами.

Любителі механічного годинника торкаються часу, здійснюючи щоденний ритуал закладу годинника. Хоча для деяких саме цей ритуал стає тягарем.

Механічний годинник чутливий до навколишнього середовища. Волога, бруд, удари та магніти — чотири вершники Апокаліпсису для них, здатні, якщо не вбити, то завдати сильної шкоди.

Більшість сучасного механічного годинника — з автопідзаводом. Якщо в хронометрі важлива бездоганна точність, то свій вибір краще зупинити на кварцовому годиннику.

Промдизайн
 1. Доступний і один з найточніших — кварцовий годинник. Такий годинник приводить у рух батарейка (розрахована приблизно на 3 роки), яка передає напругу через кристал кварцу. Вібрація кварцу перетворюється на рух секундної стрілки. Кварцовий годинник залежить від електрики. У них немає стільки рухливих деталей, тому годинник може витримати удари і пережити вплив навколишнього середовища. Єдине обслуговування, якого вони потребують — своєчасна заміна батарейки та дрібний ремонт у разі пошкодження.
Дизайн годинника
 1. Автокварцовийхід працює за допомогою кварцового та автоматичного механізмів. Годинник працює від акумуляторної батарейки, яка заряджається генератором. Якщо їх не носити якийсь час, то механізм зупиниться. Для попередження цього, варто придбати заводний ключик.

Міцність корпусу

Від міцності корпусу залежить тривалість роботи годинника та рівень захисту пускового механізму від зовнішнього впливу. Тому проектуючи годинник, важливо звертати увагу на матеріал, з якого хочете виготовити корпус годинника.

 • алюміній;
 • полімер;
 • титан;
 • нержавіюча сталь;
 • латунь.

Міцний корпус проектується із титану або нержавіючої сталі. Для більшої міцності використається метод вакуумного напилення.

Сучасний дизайн годинника

Також важливий захист циферблату. Для цього використовуються такі матеріали:

 • сапфір (до 2500 одиниць за шкалою твердості Віккерса);
 • пластик (до 500 одиниць);
 • мінеральне скло (до 800 одиниць).

Заможні клієнти роблять корпус годинника на замовлення разом із ударостійким склом для захисту циферблату, таке скло зазвичай сапфірове або кварцове (мінеральне). Ті хто не може дозволити собі виготовлення корпусу годинника на замовлення, користуються годинником з пластиковим циферблатом. Це — бюджетний варіант, який використовується у 90% годин.

Спортивнийгодинник здатний витримати занурення у воду і удари. Випробування на міцність відбувається за стандартом ISO-1413 — падіння з висоти 1 м на дерево. Базова водонепроникність (water resistanсе) передбачає захист від поту та слабкого дощу. Але виробники розробляють і більш серйозний захист від води:

Промдизайн годинників

Ремінець

Від постійного носіння ремінець приходить у непридатність, тому розробляючи дизайн годинника, необхідно звертати увагу на можливість його заміни та на елементи кріплення.

Виробники пропонують широкий вибір ремінців: шкіряні, тканинні, металеві, пластикові. Кожен із видів має свої переваги та недоліки.

Ремінець на годинник

Шкіряні тріскаються, але виглядають дуже стильно і залишаються найпопулярнішими вже багато років.

Тканинні ремінці більш практичні та зручні, ніж шкіряні. Популярністю користуються нейлонові ремінці від Nato та Zulu.

Металевий браслет годинника

Металевий браслет важкий. Головний його недолік – ланки, які через неякісні елементи кріплення можуть вимагати частої заміни.

Пластикові— практичні, надійні та недорогі. Їх найчастіше використовують для спортивних моделей.

Конструкція

Конструкторські рішення залежать від дизайну годинника та від їх функцій.

Вибір форми — індивідуальна перевага кожного, але весь годинник повинен бути зручним для носіння.

Годинник в основному одягає на ту руку, яка менше задіяна в будь-якій роботі. Вушка годинника не повинні виступати за межі кисті. На широкій кисті маленькі годинники виглядають безглуздо.

Читайте також: Дизайн наручного годинника

Додаткові функції

проектувати дизайн корпусу для електронного годинника

Крім виміру часу, годинник удосконалюється такими функціями:

 • календарзазвичай виводиться в окремі вікна;
 • тахометр – індикатор руху власника;
 • місячний календар показує в якій фазі знаходиться Місяць;
 • індикатор запасу ходу допомагає стежити за тривалістю роботи годинника без підзаводу або заміни батарейки;
 • турбійон— пристрій, що нейтралізує гравітацію Землі, чим збільшує точність годин;
 • жакемари— фігурки, які рухаються у певний час.

Промисловий дизайн складних механізмів проходить попереднє тестування на майстер-моделях. Докладніше про це читайте тут.

Промисловий дизайн годин

Перший механічний годинник з’явився в XIV столітті, але він був дуже великим. Перший кишеньковий годинник з’явився через 200 років і його зовнішній вигляд вже більше нагадував звичні нам.

Основною проблемою годинника була (і залишається) точність: механічний годинник дає похибку від -10 до +40 секунд на добу. Цю проблему вирішили після винаходу кварцового годинника, який дає похибку від -10 до +20 секунд на місяць. Але цього вченим здалося мало. Дослідники зі США і Сінгапуру розробили оптичний атомний годинник, здатний помилитися на 1 секунду в 15 млрд років. Вчені вже розробили моделі атомного годинника, який можна одягати на руку. Годинник працює завдяки коливанням атомів цезію-133 (стабільний ізотоп).

скільки коштує промдизайн годин

Ще одне завдання промислових дизайнерів — створити годинник, який буде не тільки красивим, але й здатним витримати температуру від -20 до +100 (наприклад, Casio), воду, тиск до 20 атмосфер, кип’ятіння, удари молотком.

У годинниках для дайверів вирішено проблему високого тиску. Такий годинник однаково добре працює після впливу:

 • солоної чи прісної води;
 • магнітного поля;
 • критичних температур;
 • механічні пошкодження.
Годинник для дайвінгу

У годиннику для дайверів є безіль. Він фіксує час підйому з глибини. Деякий годинник має хронографи з зазначеним п’ятихвилинним інтервалом. Максимальна глибина занурення людини – 332 м (Ахмед Габр в 2014 році), але дайверський годинник Rolex розрахований на глибину до 3900 м. До кращих входять Zenith і Oris з позначкою в 1000 м. Максимальная глубина погружения человека — 332 м (Ахмед Габр в 2014 году), но дайверские часы Rolex рассчитаны на глубину до 3900 м. В число лучших входят Zenith и Oris с отметкой в 1000 м.

Цікава комплектація у годинника для туризму. Їх оснащують:

 • барометром;
 • індикатор рівня висоти;
 • GPS-навігатором;
 • термометром;
 • компасом;
 • сонячною батареєю;
 • таймер.

Годинник для туризму здатний витримати температуру до +60°С. Популярністю в цьому сегменті польозуються годинники від Casio (Японія), Suunto (Фінляндія), Highgear (США).

приклади промдизайну годин

Годинник для космонавтів виконується в титановому корпусі з кварцовим механізмом, він здатний витримувати температуру від -45 ° до +75 °. Єдиний механічний годинник для відкритого космосу, що отримав сертифікат NASA — Omega Speedmaster. Для користування на кораблі та орбітальній станції є кварцові хронометри Omega Skywalker X-33, Timex Ironman Triathlon Datalink (моделі 69931, 69721, 78401, 70502) та Сasio G-Shock (DW 5600C, D5600E, DW 5900, DW 6900).розробити свій бренд годинника

Розумний годинник

Розумний годинник зовні нагадує звичайний наручний хронометр. Але вони оснащені додатковою електронікою, за допомогою якої збільшується їхня функціональність.

Взаємодія зі смартфоном. Годинник працює з іншими гаджетами по Bluetooth. Вже розроблені моделі, що підтримують SIM-карту: Scinex SW20, LEMFO KW88, Samsung Gear S2 3G/4G, LG Urbane 2nd Edition LTE. Це компактні мобільні телефони у корпусі годинника.

Сенсори слідкують за: тиском, температурою (тіла у тому числі), висотою. Виконують функції компаса, гіроскопа та акселерометра.

Багато розумних годинників розроблені для спорту: з їх допомогою можна дізнатися пульс, кількість витрачених калорій та пройдених кроків, кількість та якість сну, споживання кисню.

промдизайн київ

Промислові дизайнери розробили годинник для дітей. ELARI FIXITIME 2, ALCATEL ONETOUCH MOVETIME, MYROPE R12, DOKIWATCH, Smart baby watch – це мамин шпигун, який дозволяє дізнатися:

 • місце розташування дитини та підслухати навколишні звуки;
 • скільки і як дитина спала;
 • історію його переміщень.

Smart Watch роблять водонепроникними та із захистом від ударів. Наприклад, з годинником Apple Watch series 2 можна плавати, а захист від ударів є Asus ZenWatch 2, Garmin Fenix ​​3, Motorola 360.

Для любителів яскравих акцентів на таких годинниках, як, наприклад, Apple Watch, Garmin Fenix, Asus Zen Watch, можна міняти ремінець.

Як створити свій бренд годинника

Якщо час — гроші, то філософія Rolex: «Максимальна якість за максимальні гроші». Створюючи свій бренд, потрібно пройти довгий шлях маркетингової тяганини (аналіз ринку, цільової аудиторії, реєстрація тощо). Якщо у вас немає цього часу, довірте маркетинг нам.

розробити свій бренд годинника

Механічний годинник — ювелірна робота, що вимагає максимальної точності. Створюючи свій бренд механічного годинника, потрібно бути впевненим у тому, що кожна шестерня працюватиме правильно. З цим впораються проектувальники за допомогою цифрових прототипів, які дають змогу побачити кінцевий дизайн майбутнього продукту та відстежити його роботу.

Для «серця» електронного годинника потрібні, крім батарейки, електронні схеми. Їх розробка вимагає спеціальних знань та вмінь. Розробивши електроніку, можна переходити до наступного етапу – дизайну.

сучасний дизайн годинника

Створюючи свій бренд годинника, потрібно розробити промисловий дизайн гаджета, що носиться. Він має бути максимально простим та зрозумілим в експлуатації, відповідати вимогам цільової аудиторії. І тому створюються кілька креслень одного продукту. Оцінивши переваги та недоліки кожного, вибирається найкращий варіант, на основі якого створюється 3Д-модель виробу. Це дозволить вдосконалити товар, виправити існуючі недоліки, які були видно під час креслення. Залежно від функціональних особливостей та призначення, проектується дизайн корпусу годинника. 3Д-моделювання корпусу дозволить творцеві бренду правильно підібрати матеріал для виготовлення корпусу годинника. Коли всі підготовчі кроки пройдено, можна розпочинати серійне виробництво.

Останні кроки – реліз, реклама, просування та інша важлива рутина з маркетингової сфери.

Головне – створити якісний продукт. Довірте проектування ударостійкого корпусу нашим фахівцям. У нашому портфоліо вже є схожі проекти.

Приклади успішних брендів годинників

Головне у створенні успішного бренду годинника – правильно розроблений промдизайн. Це підтверджують відомі марки класичних та смарт годин.

розробка дизайну годинника

Рейтинг кращих смарт-годинників на основі характеристик і функціоналу.

 1. Apple Watch Series 2
 2. Samsung Gear S3
 3. LG Watch Sport
 4. Garmin Vivoactive HR
 5. Polar M600
 6. Nokia Steel HR
 7. Pebble 2
 8. Tag Heuer Connected Modular 45
 9. Asus ZenWatch 3
 10. Huawei Watch 2

Годинник, що говорить, що настав час встати від комп’ютера і піти пройтися — данина сучасної ліні. А деякі години стоять цілі статки. Більшість із них — твори механічного та верх ювелірного мистецтва. Багато компаній пропонують т виготовлення корпусів годинників на замовлення.

промдизайн харків

Найдорожчий годинник у світі:

 1. Найдорожчий годинник народила швейцарська торгова марка Patek Philippe. На створення годинника Henry Graves Supercomplication пішло 5 років, а продався він на аукціоні Sotheby’s за $11 млн.
 2. Найдорожчий екземпляр німецької компанії Lange & Sohne – Grand Complication коштував $2,5 млн.
 3. Вартість годинника Tour de l’Ile від швейцарської компанії Vacheron Constantin становить $1,5 млн.
 4. Ще одна швейцарська компанія Jaeger-LeCoultre створила годинник Hybris Mechanica à Grande Sonnerie за $1,47 млн.
 5. Улюблена марка Петра Порошенка — Hublot, яка, до речі, має магазин у Києві, створила годинник Big Bang chronograph — ціна $1 млн.

Промисловий дизайн годинника не стоїть на місці і розвивається разом з технологіями сучасності. Ми розробимо нову модель та пройдемо з вами весь шлях від креслення до серійного виробництва.

Контактна інформація:

+38 (044) 338 88 02

hi@klona.ua