Роутер — один із найнепримітніших комп’ютерних пристроїв. До поширення бездротових мереж їх дизайну практично не надавалося жодного значення. Це пов’язано з тим, що провідні маршрутизатори розміщувалися на підлозі та були приховані від очей. Поява W-Fi-технологій змінила цю тенденцію. Тепер роутери встановлюються на визначні місця, щоб забезпечити добрий рівень сигналу. В результаті розробникам потрібно приділяти велику увагу дизайну девайсу.

Дизайн роутера: типи конструкцій

Маршрутизатори відрізняються один від одного типом передачі даних:

  • ADSL. Ці роутери працюють від телефонної мережі. Вони відрізняються застарілою конструкцією та низькою швидкістю прийому даних, тому практично не використовуються.
  • Ethernet. Класичні маршрутизатори кабельного інтернету. Їхні головні переваги — низька вартість та висока швидкість обміну інформацією.
  • LTE. Роутери працюють за бездротовою технологією не лише на видачу сигналу, а й на прийом. Вони не вимагають прокладання кабелів і працюють у мережах 3G та 4G.

Також конструкція роутерів може відрізнятись залежно від призначення. Найбільш поширена категорія пристроїв – домашні та офісні моделі. Зовні вони є плоскою коробкою, найчастіше чорного кольору. У багатьох випадках дизайнери намагаються стилізувати роутер під карбон за допомогою характерного шахового малюнка.

TP-Link WR-940N з «карбоновим» корпусом

TP-Link WR-940N с «карбоновым» корпусом

Також популярним рішенням є «алмазний» стиль Black Daimond, розроблений компанією Asus. Він має на увазі незграбні форми і текстурою, яка імітує грані дорогоцінного каміння.

"Алмазний" стиль Asus Black Daimond

“Алмазний” стиль Asus Black Daimond

Дизайнери студії промдизайну KLONA знають актуальні тенденції в галузі розробки корпусу роутера. Ми допоможемо вам створити модель, яка буде у фарватері найкращих світових новинок.

На передній панелі та верхній грані маршрутизатора зазвичай відсутні кнопки, що надає девайсу лаконічний та строгий вигляд. Зате тут знаходиться велика кількість індикаторів, які показують режим роботи та стан бездротової мережі. У деяких моделях також розташований USB-порт. Він дозволяє підключати флеш-накопичувачі та перетворювати роутер на сервер даних. Це рішення особливо потрібне в офісах.

TRENDnet TEW-MFP1 с USB-портом

TRENDnet TEW-MFP1 с USB-портом

Всі органи управління та роз’єми знаходяться на задній стінці роутера. Крім того, там встановлюється одна або кілька антен, які роздають Wi-Fi сигнал. Положення антен регулюється для налаштування напряму передачі даних.

Антени, що обертаються

Антени, що обертаються

Бічні грані та нижня поверхня роутера оснащені перфорацією. Вона дозволяє відводити зайве тепло та вентилювати начинку пристрою. Також знизу розташовані прогумовані ніжки для стійкості маршрутизатора на столі та спеціальні вушка для вертикального підвішування девайса на стіну.

Низ роутера з перфорацією та отворами під кріплення

Низ роутера з перфорацією та отворами під кріплення

Крім стандартних побутових роутерів, є спеціалізовані пристрої. До них належать, наприклад, автомобільні маршрутизатори. Вони дозволяють створювати точку Wi-Fi у машині завдяки вбудованому 3G/4G-модему. Приклад автомобільного роутера є модель Huawei CarFi. Його корпус виконаний у вигляді важеля коробки, тому він органічно вписується в інтер’єр салону авто. Встановлюється цей роутер у гніздо прикурювача.

Читайте також: Розробка інтерфейсів автомобіля – крізь століття

Автомобільний роутер Huawei CarFi

Автомобільний роутер Huawei CarFi

Ще одним специфічним видом W-Fi-маршрутизаторів є корабельні пристрої. Цікавою розробкою у цьому напрямку став проект роутера для яхт NetCommWireless. Його обтічний корпус нагадує голову кашалота. Девайс повністю водонепроникний, має кріплення для встановлення на щоглу.

Проект роутера NetCommWireless для яхт

Проект роутера NetCommWireless для яхт

3D-модель роутера: розробка та візуалізація

Моделювання корпусу роутера починається з формулювання вимог, яким він має відповідати. Вони стосуються розмірів електронної начинки та необхідності її охолодження, зручності розташування індикації та органів управління, місця встановлення та інших особливостей. Після цього створюється кілька ескізних 2D-проектів, у тому числі вибирається найбільш вдалий.

На основі ескізу будується 3D-модель корпусу, розробляється колірне та фактурне рішення.

Потім пропонується компонування внутрішніх компонентів пристрою та технологія збирання. Для кращого візуального сприйняття виконується фотореалістичний рендерингта анімація роутера з різних ракурсів. Після затвердження 3D-моделі вона друкується на 3D-принтері. Для прототипування може бути використана технологія лиття в силіконову форму.

Читайте також:Створення 3D-моделі: будь-яка форма з точністю до мікрона

Чи потрібна 3D-модель роутера в натуральну величину? Спеціалісти студії промислового дизайну КЛОНА розроблять її для вас. У нас є все для швидкого моделювання та прототипування.

3D-модель роутера

3D-модель роутера

Дизайн роутера: ключові тенденції

Моделі роутерів останніх років показали напрямки, за якими розвиватиметься дизайн маршрутизаторів:

Збільшення кількості антен

Воно пов’язане зі зростанням швидкості інтернету та необхідністю покриття сигналом великих площ. Яскравим підтвердженням цього тренду став роутер Asus RT-AC5300. Він укомплектований вісьмома антенами, які роблять його схожим на інопланетного павука. Антени мають два ступені свободи, тому встановлюються у будь-якому положенні. Всі елементи цього двокілограмового роутера виготовлені із матового пластику. Рубані краї пристрою підсилюють враження суворості та солідності. Щоб девайс не виглядав надто похмурим, творці додали асиметричний червоний обідок по периметру корпусу. Цієї ж мети служить стилізований під мікросхему малюнок вентиляційної решітки.

Asus RT-AC5300

Asus RT-AC5300

Стилізація під спортивні автомобілі

Форма корпусу роутера нагадує капот машини, чим і користуються багато дизайнерів. Наприклад, творці моделі Asus RT-AC88U явно надихалися дизайном Lamborghini Aventador. Роутер має характерну трапецію на верхній панелі та невелику решітку радіатора по центру.

Asus RT-AC88U

Asus RT-AC88U

Мінімалізм

Багато виробників повертаються до витоків і наголошують на утилітарності роутера. Такі маршрутизатори виконані у вигляді звичайної коробки, без будь-яких дизайнерських вишукувань. Приклад — RT-AC5300 MikroTik RB951G-2HnD, який вважається одним із найкращих на ринку України пристроєм за співвідношенням ціни, функціоналу та якості.

MikroTik RB951G-2HnD

MikroTik RB951G-2HnD

Масивність

Більшість сучасних роутерів (за винятком мобільних моделей з LTE-модулем) мають значні габарити. Викликано це тим, що в маршрутизатори встановлюється надпотужна начинка – багатоядерні процесори, гігабітні комутатори і далекобійні передавачі. Якщо старі моделі роутерів можна було непомітно поставити в куточку столу, наприклад, ASUS RT-AC86U займе місця як невеликий телевізор. Та й важить цей апарат майже кілограм.

ASUS RT-AC86U

ASUS RT-AC86U

Дизайн роутера: незвичайні рішення

Дизайнери продовжують створювати оригінальні проекти у сфері дизайну корпусу маршрутизаторів. Подивимося на найпомітніші з них.

AmpliFi

Цей мініатюрний роутер виготовлено у білому кубічному корпусі. Він оснащений круглим екраном, що світиться, де відображається швидкість передачі даних. Роутер розроблений спеціально для систем «розумного будинку», які все більш потрібні в Києві.

Читайте також:«Розумний дім»: від ідеї до оформлення дизайну

AmpliFi

AmpliFi

D-Link DIR-879

Корпус девайса має крилоподібні антени, які роблять його схожим на зореліт із «Зоряних війн». Висока потужність та швидкість роутера підкреслюється «спортивною» панеллю оранжевого кольору та величезними повітрозабірниками.

D-Link DIR-879

D-Link DIR-879

Cardboard Wifi Router

Проект американського дизайнера Ehsan Noursalehi, виконаний за популярною схемою DIY («зроби сам»). Роутер поставляється в картонній коробці, яка одночасно є корпусом пристрою. Користувачеві потрібно самостійно поставити всі компоненти гаджета на свої місця. Головне завдання розробника — відмовитись від пластику, який забруднює навколишнє середовище.

Cardboard Wifi Router

Cardboard Wifi Router

Google OnHub

Цей роутер створено спільно компаніями Google та TP-Link. Він має мінімалістський циліндричний корпус, що нагадує Bluetooth-колонку. Маршрутизатор управляється зі смартфона, тому не потребує кнопок на корпусі.

Google OnHub

Google OnHub

Xiaomi Mi Router Mini

Китайська компанія досить відкрито запозичила дизайн свого роутера у трекпада Apple Trackpad. Плагіат вийшов вдалим, оскільки розробники Xiaomi здогадалися виконати апарат у кількох колірних рішеннях під різні стилі інтер’єру.

Xiaomi Mi Router Mini

Xiaomi Mi Router Mini

Halo S Modem Router

Розробка австралійських дизайнерів Jonathan Xindong Che та Vera Fanru Wang. Роутер виконаний у формі циліндра. Головна його особливість – знімні кришки, які є підсилювачами Wi-Fi. Їх можна встановити в сліпих зонах зі слабким рівнем сигналу.

Halo S Modem Router
Halo S Modem Router

Halo S Modem Router

Бажаєте створити Wi-Fi роутер, перед яким не встоять розробники Asus? Звертайтеся до студії промислового дизайну KLONA. Ми втілимо в життя ваші найсміливіші ідеї за допомогою 3D-моделювання та прототипування.

Контактна інформація:

+38 (044) 338 88 02

hi@klona.ua