Впізнаваний дизайн валізи з’явився нещодавно – тільки в середині XIX століття. Не всі знають, що цей винахід належить Луї Віттону. Французький майстер змінив конструкцію звичної на ті часи дорожньої скрині:

 • замінив склепінчасту кришку плоскою;
 • всередині зробив відділення для дрібних речей;
 • додав водонепроникну оббивку.

Ніколи раніше ємності для багажу не були такими зручними.

Валіза - винахід Louis Vuitton
Валіза – винахід Louis Vuitton

Кошики, мішки та скрині, які використовувалися раніше, не витримували порівняння з валізами. Вони були легкими, в них добре зберігалися навіть крихкі дрібниці, а одяг не м’явся в процесі транспортування. Та й перевозити валізи у багажному відділенні було дуже зручно, вони легко складалися один на одного завдяки правильним геометричним формам.

Про можливості сучасного промислового дизайну читайте у нашому блозі: Види промислового дизайну: від кулькової ручки до космічного шатлу

Історія дизайну валізи: від 19 століття до наших днів

Найзнаменитіші валізи – марки Louis Vuitton. Усі знають фірмовий знак бренду – емблему з ініціалами LV. Її стали використовувати у 1896 році, саме для маркування валіз. До цього часу компанія залишається законодавцем моди на аксесуари для багажу.

Валізи Louis Vuitton
Валізи Louis Vuitton

Окрім звичайних валіз, Луї Віттон створював і ексклюзивні моделі. Наприклад, для письменника Ернеста Хемінгуея, який у подорожі брав із собою безліч книг:

Валіза-бібліотека Хемінгуея
Валіза-бібліотека Хемінгуея

Або спеціальна валіза для зберігання взуття, створена на замовлення для Lily Pons:

Валіза для 30 пар туфель (1920 рік)
Валіза для 30 пар туфель (1920 рік)

І знаменита валіза-гардероб Mrs. Donahue зі шкіри крокодила із золотим іменним тисненням:

Валіза-гардероб Mrs. Donahue (1936 рік)
Валіза-гардероб Mrs. Donahue (1936 рік)

Для Mrs. Donahue було виготовлено 15 іменних валіз, коробок і валіз, але саме валіз-гардероб став найвідомішим твором дизайнера.

Цікаво, що для жінок створювалися спеціальні валізки – ручні, туалетні або балетні коробки. Адже звичайні валізи були без коліщатків, і носити їх було непросто.

Жіночі валізки
Жіночі валізки

Як матеріали для виготовлення валіз найчастіше вибирали шкіру. Шкіряні валізи до цього дня вважаються класикою, хоча часто вони важкі, не дуже зручні і дуже дорогі.

Крім шкіри виробники використовували:

 • шкірзам;
 • фібру;
 • картон, обклеєний тканиною.

Крім жорсткої конструкції зустрічалися м’які та складані валізи.

Подорожувати на власному автомобілі найкраще. Стаття про промисловий дизайн електромобілів на нашому блозі: Розробка промислового дизайну електромобілів: у кого вийшло

Багато хто пам’ятає валізи часів СРСР: з ременями та застібками, металевими куточками та незмінною ручкою. Вибір моделей не надто вражав, але у кожного в будинку була як мінімум одна така валіза.

Ретро-валізи з СРСР
Ретро-валізи з СРСР

Коли з ними не мандрували, їх використали для зберігання цінних речей. Всередині старі валізи були оббиті гладкою шовковою або бавовняною тканиною. Відділення, зазвичай, було одне. І декілька невеликих тканинних кишеньок на оббивці.

У студії промислового дизайну KLONA знають, як створювати зручні, красиві та функціональні речі. Розробимо дизайн будь-якого пристрою, пристосування або приладу на замовлення.

Особливим шиком у 1980-1990 роках були наклейки на валізи:

Валіза з наліпками
Валіза з наліпками

Їх привозили з кожної подорожі, і що більше наклейок було на багажі, то більше країн і міст побачив його власник.

Незадовго до цього 1972 року американець Бернард Садоу винайшов колісну валізу. Отримання патенту на цей винахід стало справжнім проривом в історії та дизайні валіз. Якщо за попередні 100 років кардинальних змін не було, то тепер настав час абсолютно нових відкриттів та концептів. До цього зміни стосувалися лише форми, розмірів та матеріалів, з яких виробляли валізи. Тепер, крім корпусу, стали приділяти і функціоналу.

А хочете дізнатися, як звичайні речі перетворюються на незвичайні? Читайте у нашому блозі!

Виробництво валіз: види сучасних пристроїв

Після винаходу колісної валізи, її дизайн неодноразово змінювався та доопрацьовувався. В даний час найпоширенішими є:

 • двоколісні;
 • чотириколісні.

Валізи з двома коліщатками краще переносять пересування по нерівних поверхнях, але щоб тягнути такий багаж, потрібно докладати зусиль. Моделі з чотирма колесами комфортніші, але вимогливі до якості поверхонь, по яких пересуваються. Вони дуже зручні для перевезення багажу в аеропорту або на вокзалі.

Валізи на коліщатках це прекрасно! А як щодо літаючого ранця? Виробництво ховербордів та літаючих ранців: очікування vs реальність

Щороку різні виробники та дизайнерські студії роблять спроби покращити дизайн валіз.

 • модернізують матеріали та форму корпусу;
 • удосконалюють телескопічні ручки;
 • додають приховані відділення;
 • вбудовують двигун у валізу, щоб вона стала самохідною.

І деякі концепти виходять цілком вдалими та гідними реалізації у масовому виробництві.

Моделювання валізи: мрії та їх реалізація

Дизайнери студії hs2 створили валізи в анімалістичному стилі. І надихнули їх на цю ідею, як не дивно, птахи, що не літають, — пінгвіни.

 Незвичайна валіза-пінгвін
Незвичайна валіза-пінгвін

Дизайн валіз одночасно мінімалістичний і грайливий. У верхній частині передбачено розширення, яке нагадує дзьоб. Але воно має і функціональне призначення – це одночасно зручна ручка. Валіза стійка і маневрена завдяки чотирьом коліщаткам у нижній частині.

Як і в інших сучасних моделях валіз, тут передбачено висувну телескопічну ручку, яка легко відкривається простим натисканням кнопки.

Дизайн 4-х колісної валізи
Дизайн 4-х колісної валізи

За задумом дизайнерів валізи виконуються у чорно-білій гамі. Проте можлива реалізація та інших колірних варіантах.

Сподобалася ідея незвичайного дизайну валізи? Давно думали розпочати розробку власних багажних аксесуарів? Не відкладайте, дзвоніть до київської студії промислового дизайну КЛОНУ! Ми допоможемо з реалізацією ваших інноваційних ідей

3D-модель валізи з електромотором

Ще один незвичайний дизайн валіз пропонує нам дизайнер Еркан Кандар. На моделювання валізи його надихнула машина мрії — Audi.

Audi eSuitcase — не просто валіза, але і компактний засіб пересування з вбудованим скутером.

3D-модель валізи Audi eSuitcase
3D-модель валізи Audi eSuitcase

Корпус валізи виконаний із міцного вуглецевого волокна, що нагадує метал. Колісна база та рама ховаються під елегантним корпусом.

Концепт валізи-скутера
Концепт валізи-скутера

У складеному вигляді валіза стійко стоїть на чотирьох невеликих коліщатках, за допомогою яких можна здійснювати звичне транспортування багажу.

Детальніше про 3D-моделювання читайте у нашому блозі: Створення 3D-моделі: будь-яка форма з точністю до мікрона

Моделювання валізи: сумка-шафа для подорожей

Пам’ятайте валізу-гардероб Mrs. Donahue? Саме він надихнув розробників Shelfpack:

Валіза, яка розкладається, як шафа
Валіза, яка розкладається, як шафа

Головна ідея концепту — відсутність необхідності розпаковувати валізу, розкладати речі в шафу, а потім знову пакувати їх. Валіза-шафа Shelfpack розгортається в 42-дюймову стійку систему, що складається з 4-х полиць. На передній панелі валізи розміщується елегантне бічне сховище з трьома великими кишенями на блискавці. Внутрішні частини валізи мають 2 опори, які телескопічно висуваються нагору, забезпечуючи стійкість полицям. Вся конструкція полиць може бути незалежно виведена із сумки та зберігається окремо.

Хочете розробити новий концепт валізи? Дизайни моделювання валізи на високому професійному рівні виконають спеціалісти компанії KLONA. Ви можете довірити нам найсміливіші свої ідеї!